Hasara Šárka

* 1987, Brno

+ 420 777 043 999
www.sarkahasara.com
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ve své tvorbě se věnuji hlavně inscenované fotografii. Převládají témata nelogična a nesmyslna, ve spojení se světem všednosti, rutiny a obyčejnosti. Často také pracuji se zasazením těchto témat do přírody a jejich návazností na ni.

Vzdělání:
2007 − nyní Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta Multimediálních komunikací, Obor Reklamní fotografie; V roce 2011 získání bakalářského titulu
2012 − 2013 Pracovní stáž ve společnosti Tu Mirada Profesional, Zaragoza, Španělsko
2011 − 2012 The Bezalel Academy of Art and Design, Jerusalem, Izrael; Erasmus, Obor Umělecká fotografie
1999 − 2007 Gymnázium Matyáše Lercha, Brno

Kolektivní výstavy:
2012 Výstava semestrálních prací, Photogether gallery, Zlín
2011 Výstava bakalářských prací, Areál SVIT, Zlín
2011 Projekty, Photogether gallery, Zlín
2010 Projekty, bunkr, Zlín
2009 Výstava v rámci projektu Důlní prostory s Katowitskou Akademií, Katowitze, Polsko
2008 Projekty, Areál SVIT - budova č. 12, Zlín
2007 Patos, Areál SVIT - budova č. 32, Zlín
2007 Výstava maturitních prací, GML, Brno
2007 Výstava výherců soutěže „Brno v obrazech", Stará radnice, Brno

Samostatné výstavy:
2009 výstava vybraných děl, Café & Bar Labyrint, Brno
2008 Průřez tvorbou, Café & Bar Labyrint, Brno

|| JOY IN JOKE, 2013

Soubor, který vznikl jako pocta fotografovi Timu Walkerovi. Co pro mě bylo inspirací při tvorbě těchto fotografií nebyla ani tak vizualita jeho snímků, ale spíš princip jakým k fotografii přistupuje. Což je hlavně hravost, vtipnost. Pomocí nichž můžeme i z věcí každodenní potřeby, z nudných triviálních úkonů, či rituálů udělat ony hezkosti, obrazy a situace, které nás rozesmějí a potěší, jde taky o jistý druh úniku naší mysli ze všednosti.

|| Prostory umění, 2013

Soubor, popisující vystavovací prostory jako galerie, muzea apod. Popisující situaci, kdy navštvujeme tyto uzavřené prostory, které jsou často bez oken, s umělým osvětlením a čistými stěnami a obdivujeme umělecká díla, malby, nebo fotografie. Určitá škála těchto děl je inspirovaná krajinou a přírodními scenériemi. Vzniká tedy jistý druh paradoxu, kdy chodíme dovnitř koukat se na výjevy jež se vyskytují venku. Tato galerie je opačný princip, instalací galerijních a muzejních subjektů do samotné přírody se navozuje pocit, že právě tady se máme posadit a rozjímat nad tímto uměním, nad tím prvotním, z čeho poté umění čerpá často ispiraci.

|| Archiv, 2012

Návštěvou muzea, či obdobného institutu napníme svoji touhu po vědomostěch, ale málokdy si uvědomíme, že navštívený objekt skýtá daleko více informací a předmětů. Jak a kde se uchovávají tyto ostatní předměty, které nedostaly příležitost být vystaveny pro oči navštěvníků? Tento soubor je ukázkou oněch zákulisí muzeí, institutů a dalších archivů.

|| Malý princ, 2012

Fotografie vzniklé během mého studijního pobytu v Izraeli. Jedná se o ilustrační fotografie k určitým pasážím z Malého prince od Antonie de Saint-Exupéryho.